מה זה סינון או ביטול רעשים באוזניות ומה העקרונות מאחורי זה?

מה זה ביטול רעשים באוזניות ומה העקרונות מאחורי זה?

סיימתם לבחור את האוזניות שלכם…אבל נשאר עוד נושא אחד – מה זה ביטול רעשים או סינון רעשים שכולם מדברים עליו?

לא משנה כמה אתה מנסה להתעלם מרעשי הסביבה כאשר אתה מאזין למוסיקה באוזניות שלך,זה קשה. רובנו מנסים להגביר את הווליום על מנת להתעלם מהרעש אבל זה לא מספיק. זאת הסיבה שהמציאו את ביטול הרעשים האקטיבי! שעם השנים האחרונות התפתח מאוד לביצועים שהפכו את זה כמעט למוצר חובה למי ששומע מוסיקה מחוץ לסביבה השקטה של הבית והמשרד.

איך זה עובד?

ביטול הרעשים האקטיבי מנקה את רעשי הסביבה וכל ההפרעות שמפריעות לך להינות מהמוסיקה, מצד שני הוא משמר את האות והשמע המקורי. כל זה בשביל שהמשתמש יוכל להאזין למוסיקה, סרטים ועוד בווליום נמוך יותר ממה שאתה משתמש בדרך כלל, חשוב להבין שיש סוגים שונים של ביטול רעשים.

ביטול רעשים אקטיבי

ביטול רעשים אקטיבי עושה שימוש במיקרופונים אשר מאזינים לרעש הסביבה ולמוסיקה שבוקעת מהאוזניות, עם אלגוריתמים מיוחדים שמנתחים את התדרים של הקול האוזניות משדרות גלי אות נגדי, זה מנטרל את רעשי הרקע ויוצר סביבה שקטה כאילו יש לך כוסיות אוזן אטומות וגדולות.

הבעיה שהייתה עם הטכנולוגיה עד לאחרונה שבתדרים גבוהים הטכנולוגיה לא הייתה בשלה מכיוון שזה דרש טכנלוגיה ואלגוריתם שעדיין לא עבדו כמו שצריך. הדגמים האחורנים נותנים מענה גם לתדרים אלו. כיום, הדגמים הטובים עושים את העבודה כל כך טוב שיש משתמשים שעושים שימוש באוזניות אפילו בלי מוזיקה רק להינות מהשקט.

איור המחשה לתהליך ביטול הרעשים האקטיבי באוזניות:

ביטול רעשים פאסיבי

אפילו ללא מעורבות של אלקטרוניקה, אוזניות המכסות את כל האוזן (over the ear) יכולות עדיין לעשות עבודת אטימה טובה. דוגמא טובה זאת אוזניות האודיו טכניקה על דגם ה M70  וה M50. מה שחשוב להקפיד זה שכוסיות האוזן יכסו את כל האוזן והאוזניות יהיו מספיק טובות ליצור בידוד. אמנם עם שיפור הטכנולוגיה רוב תשומת הלב הולכת לביטול רעשים אקטיבי, אך אוזניות טובות ומומלצות יכולות בקלות לספק בידוד טוב כך שתוכל להינות ממוסיקה ללא רעשי סביבה.

ביטול רעשים אקטיבי מול ביטול רעשים פאסיבי

העניין העיקרי הוא מקוריות הסאונד. הרבה מקצוענים מעדיפים אוזניות ללא ביטול רעשים אקטיבי, למה? מכיוון שהם לא רוצים שום התערבות אלקטרונית באיכות הקול והניקיון של הסאונד המקורי. האוזניות עם ביטול רעשים אקטיבי לרוב יקרות יותר.

מסקנה והמלצות (מתי כן ביטול רעשים אקטיבי)

כאשר אתם מרבים להאזין למוסיקה במקומות רעשים, העבודה דורשת ממכם לנסוע הרבה, מסתובבים במטוסים, רכבות, ברחוב? אז מאוד מומלץ לרכוש אוזניות עם ביטול רעשים אקטיבי. אם אתם בעיקר עושים שימוש באוזניות באזורים שקטים, כמו בביתך, בחדר במלון אז אין צורך להשקיע את המחיר באוזניות אקטיביות אלא לרכוש אוזניות עם אטימה פאסיבית.

לאוזניות עם ביטול רעשים – לחץ כאן

להשוואה של מספר דגמים של אוזניות עם ביטול רעשים אקטיבי – לחץ כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פתיחת צ'אט
היי! אנחנו פה, יש לך שאלה?
היי! אנחנו פה, יש לך שאלה?