רמקול או דיבורית תומכים A2DP, מה זה?

רמקול או דיבורית תומכים A2DP, מה זה?

Advanced Audio Distribution Profile (A2DP)

A2DP מתאר כיצד אודיו/שמע סטריאו יכולים להיות מוזרמים ממקור מדיה למכשיר השמעה כגון רמקול, אוזניה ומערכת, וכל זאת בשמירה על איכות.

 

בתמונה: דוגמא להגדרה שמתארת את תפקיד ה A2DP

תרחישי שימוש

במילים פשוטות, מדובר בנגן מוסיקה תומך Bluetooth (כגון נגן MP3, סטריאו, אייפון, טלפונים של גלקסי, LG, HTC וכו ‘).מקור השמע הוא נגן המוזיקה וציוד אודיו הוא האוזניות אלחוטיות או הרמקולים אלחוטיים.

מוצרים לדוגמא

הנה כמה דוגמאות לסוגים של מכשירים שמשתמשים בפרופיל A2DP:

• אוזניות סטריאו

• רמקולים סטריאו (רמקולים אלחוטיים BLUETOOTH)

• נגני MP3

• טלפונים חכמים (כגון: אייפון, גלקסי, LG G2, HTC ועוד)

• מתאמי סטריאו (כגון בלוטוס ל- AUX)

קצת ברמה הטכנית – ננסה לתמצת

הפרופיל מגדיר שני תפקידים של התקן שמע: מקור רמקול.

• מקור (SRC) – מכשיר הוא SRC כאשר הוא פועל כמקור זרם שמע דיגיטלי שמועבר לSNK.

• סינק (SNK) – מכשיר הוא SNK כאשר הוא פועל כקולט או אוסף מידע  במקרה הזה של זרם שמע דיגיטלי מועבר מSRC.

אנחנו מקווים השחלקים הבאים אינם מפורטים מידי, אתם יכולים לדלג..

A2DP מגדיר את הפרוטוקולים ונהלים שמגדירים הפצה של תוכן אודיו באיכות גבוהה במונו או סטריאו בערוצי ACL. המונח “שמע מתקדם,” (“advanced audio”) ולכן, יש להבחין בין “שמע Bluetooth,” דבר המצביע על הפצה של פס קול צר בערוצי SCO כהגדרתו במפרט baseband.

פרופיל זה מסתמך על GAVDP. הוא כולל תמיכת חובה עבור complexity subband codec (SBC) ותומך באופן אופציונלי MPEG-1,2 אודיו, AAC MPEG-2,4 וATRAC. השמע נדחס לשימוש יעיל ושל העברת המידע, אבל שמע באיכות סראונד לא ייתמך על ידי A2DP.

Baseband, LMP, L2CAP וSDP הם פרוטוקולי Bluetooth המוגדרים במפרט Bluetooth Core. AVDTP מורכב “מלחיצת יד” על דרך העברת המידע של הפרמטרים השונים ועל העברת בהזרמה השמע עצמו.

שכבת היישום היא הישות שבה המכשיר מגדיר שירותי יישום ופרמטרי שירות לנעברת השמע. הוא גם מתאים את הנתונים להזרמת אודיו לפורמט המוגדר או להפך.

 

לסיכום

במילים פשוטות, אתם צריכים תמיכה ב AD2P במכשירי שמע שאתם רוצים להזרים שמע (לשמוע מוזיקה). אין צורך בפונקציה הזאת לדוגמא באוזנית דיבורית אם אינכם הולכים לשמוע מוזיקה או לדבר דרך אפליקציות שונות כגון ווטסאפ וסקייפ (לדוגמא אוזניה על אוזן אחת משמשת לרוב לניהול שיחות טלפון). אך אם אתם עושים שימוש באפליקציות לניהול שיחות אז חשוב שתהיה תמיכה ב A2DP על מנת לאפשר שיחות בסקייפ, ווטסאפ, פייסטיים ועוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פתיחת צ'אט
היי! אנחנו פה, יש לך שאלה?
היי! אנחנו פה, יש לך שאלה?