מה זה Multipoint? דיבורית אחת לכל המכשירים שלכם?

מה זה Multipoint? דיבורית אחת לכל המכשירים שלכם?

יש אנשים שמחזיקים יותר ממכשיר טלפון נייד אחד, ולפעמים זה מתסכל…אם רק היינו יכולים לחבר דיבוריתבלוטוס אחת לכל המכשירים זה היה יכול להקל עלינו מאוד…אז זהו, שיש! אוזניות ודיבוריות שתומכות בפונקציה של Multipoint יכולות להתחבר ליותר ממכשיר טלפון אחד בו זמנית.לדוגמא לשמוע מוסיקה מהמחשב או טאבלט ולקבל שיחת טלפון בנייד, לחיצה על הידיבורית והמוסיקה תעצור וכך תוכל לקבל את השיחה באותה דיבורית מבלי להחליף דיבוריות.

הטכנולוגיה שנותנת לחבר יותר ממכשיר בו זמנית נקראת Multipoint והיא נמצאת כבר תקופה איתנו. צריך לחדד שהטכנלוגיה הזאת מדברת על חיבור בו זמנית, כך שאתה מחבר מכשיר טלפון נוסף הדיבורית לא מתנתקת  מהמכשיר השני. דיבוריות ללא Multipoint יודעות לשמור בזכרון את המכשירים שהיא הייתה מחוברת אליהם אך היא אינה יכולה להתחבר בו זמנית לשני מכשירים.

קצת היסטוריה על דיבוריות בלוטוס

דיבוריות בלוטוס היו זמינים בשוק משנת 2000, אך חיבור ליותר ממכשיר אחד בו זמנית זאת טכנולוגיה יחסית חדשה. טכנולוגית ה Multipoint זמינה מאצע שנות ה 2000 והולכת ומשתפרת כל הזמן.

איך טכנולוגית Multipoint עובדת

Simple Multipoint

במקרה כזה של Multipoint פשוט, הבלוטוס מתחבר לשני מכשירים שונים בו זמנית. כאשר אחד מהם מצלצל הדיבורית יודעת איזה מהמכשירים מצלצל, כך שכאשר אתה עונה השיחה תעבור אוטומטי מהמכשיר הרלוונטי.

אם אתה כבר בשיחה עם הדיבורית, הדיבורית תרתיע על קבלת שיחה ותראו שיש שיחה נכנסת בטלפון השני כך שתוכל לענות ללא דיבורית אם צריך.

למעשה השימוש העיקרי והשכיח של Simple Multipoint:

– אם אתה נושא שני טלפונים ניידים אחד של העבודה ואחד אישי אתה יכולך לחבר את שניהם לאותה דיבורית

– להשתמש עם הדיבורית לסקייפ (Skype) מבלי לנתק את הדיבורית מהטלפון שלך – דורש תמיכה ב A2DP.

– לשחק בטלפון עם דיבורית ועדיין להיות זמין עם הדיבורית לשיחות נכנסות – דורש תמיכה ב A2DP..

– ועוד…(-:

להלו סרט שממחיש את התמיכה ב Multipoint:

 

Simple Multipoint מגיע עם תכונה אחת שלא כל כך נוחה, כאשר אתה עונה על שיחת טלפון שנייה הדיבורית למעשה מפילה את השיחה של הטלפון שאתה איתו באמצע שיחה. כך, שלמעשה אתה יכול לנתק שיחה שלא רצית. לכן, חשוב כאשר נמצאים בשיחה ונכנסת שיחה בטלפון אחר לענות דרך המכשיר או לחכות.

איך פותרים את זה בשביל זה המציאו את Advance Multipoint:

Advance Multipoint למעשה נותן את כל מה שעושה ה Simple Multipoint ועוד התכונה המאוד חשובה שכאשר אתה נמצא באמצע שיחה ומקבל שיחה נוספת אתה יכול לענות מבלי לאבד את הקשר עם הטלפון הראשון ולהפיל את השיחה אלחא מכניס  את השיחה שהיית בה להמתנה. כך, שתוכל לחזור אליה או להחליף בין השיחות.

זהו למעשה בימים אלו הסטנדרט השכיח לרוב דיבוריות הבלוטוס.

השלב הבא, Triple Connectivity Multipoint

למעשה מדובר במכשיר שמשמש כגדר בין יותר ממכשיר אחד שבוא אתה יכול לנהל הכל, למכשיר יש דיבורית אחת כך שלא רק שאתה יכול להחליף בין שמיעת מוסיקה אלא יכול אפילו לאחד ולמזג שיחות לשיחת ועידה כאילו התקשרו לאותו מכשיר!


 

 

למגוון דיבוריות מהמתוגים המתקדמים בעולם אתם יכול ללחוץ על הלינק הבא – לחץ כאן

לשאלות אתם יכולים לפנות אלינו ל – service@y-not.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פתיחת צ'אט
היי! אנחנו פה, יש לך שאלה?
היי! אנחנו פה, יש לך שאלה?